W inteligentnym telefonie najważniejsze jest to, by naprawdę był on inteligentny. Jak pokazują jednak artykuły tworzone przez znanych recenzentów urządzeń, często opisy producentów nie są w pełni zgodne ze stanem faktycznym sprzętu. Każda firma chce po prostu sprzedać swój towar, więc jest w stanie wiele na jego temat nakłamać, by tylko zainteresować nim klientów. Czy smartfon Xiaomi Redmi Note 4 też można zaliczyć do tej grupy niewłaściwie opisywanych urządzeń? Na szczęście nie, ponieważ on akurat łączy w sobie wszystko to, co inteligentny telefon powinien koniecznie zawierać.

Czy faktycznie taki mądry?

Niepozorny model Redmi Note 4 może spokojnie konkurować z innymi, konkurencyjnymi smartfonami pochodzącymi od sławniejszych i popularniejszych marek. Zastosowano w nim bowiem m.in. optyczną technologię ekranu, która pozwala telefonowi na samodzielnie określenie jego lokalizacji. Co to daje? Otóż urządzenie dzięki temu może rozpoznać właściwości otoczenia, w którym aktualnie się znalazło, a nawet i warunki pogodowe, po czym dostosować do tego wszystkiego swój wyświetlacz. Jeśli smartfon Xiaomi Redmi Note 4 będzie używany w nocy czy późnym wieczorem, jasność jego ekranu automatycznie wzrośnie, by użytkownik mógł normalnie odczytywać na nim różne wiadomości czy do kogoś zadzwonić. Oczywiście jasność ta nigdy nie jest ustawiana na maksymalną wartość, gdyż telefon dba także o wzrok swojego użytkownika, absolutnie go nie męcząc. Cały wyświetlacz ma aż 5,5 cala i rozdzielczość full HD, która zaspokoi wymagania nawet wiecznie narzekających na urządzenia użytkowników. Inteligentne rozwiązania wyróżniają nowy model telefonu Xiaomi, który zasługuje na miano najlepszego, inteligentnego urządzenia.

800

Nie zawsze z pozoru inteligentny smartfon Xiaomi zawiera funkcje czy dodatki, które można by było uznać za praktyczne, przydatne czy właśnie inteligentne. Model Redmi Note 4 nie jest jednak takim produktem, dlatego jego użytkownicy śmiało przyznają, że w praktyce sprawdza się on rewelacyjnie i lepiej od innych, podobnych do niego sprzętów.