Każdy z nas przynajmniej raz miał taką myśl, żeby cofnąć się w czasy dzieciństwa. Można było kupić wtedy wiele produktów, którymi zachwycaliśmy się wtedy, a które teraz łączą się z sentymentalnymi wspomnieniami, gdyż niestety ale w większości są one już od dawna niedostępne. Gdybyśmy jednak mogli wybrać chociaż jedną rzecz, kojarzącą nam się z dzieciństwem, którą moglibyśmy przywrócić, co by to było?

  • Tamagotchi – to był istny szał, moda, na punkcie której oszalały wszystkie dzieci. Ileż to takich wirtualnych stworków zostało uśmierconych w latach 90, tego chyba nikt nie zliczy. Wielu rodziców stosowało zabawkę również, jako test odpowiedzialności dziecka, przed zakupem żywego zwierzaka.
  • Gumy kulki – znając ich skład w dzisiejszych czasach, prawdopodobnie nie zaserwowalibyśmy własnemu dziecku takiej bomby cukrowej. Jednak kiedyś dzieci żuły ten przysmak przez cały dzień.
  • Kinder Niespodzianka – co prawda można ją kupić również dzisiaj, jednak chodzi tu o serie kultowych figurek, które niegdyś były kolekcjonowane na potęgę. Kto z nas nie miał choć kilku krokodyli, hipopotamów lub lwów?

 

9017-kartki-do-segregatora

 

  • Guma turbo – typowo „męska” guma, która pod opakowaniem skrywała karteczki z samochodami. Czy jednak faktycznie tylko chłopcy zbierali te karteczki?
  • Pokemony jako serial i gra na konsolę – to było istne szaleństwo! Pokemony swego czasu były po prostu wszędzie: w telewizji, na konsolach, karteczkach do segregatorów, na naklejkach z gum do żucia i w wielu innych miejscach, jednak wymienianie ich wszystkich zajęło by zbyt dużo miejsca.
  • Żetony z Cheetosów – kolejne miejsce występowania Pokemonów! Aż strach otworzyć lodówkę…
  • Boysbandy – która dziewczyna kiedyś nie wzdychała do plakatów z chłopakami z *NSYNC czy Backstreet boys. Ach, te wspomnienia.
  • Karteczki do segregatorów – chyba każda dziewczyna przeżyła karteczkowy szał. Do szkoły, czy na podwórko chodziło się z grubymi segregatorami, wypełnionymi po brzegi kolorowymi karteczkami na wymianę. Ile kłótni się przez to zrodziło, wolimy nie wspominać.
  • Mario Bros – kultowa gra na NES i Game Boya. Każdy grał w tę pikselową platformówkę.
  • Game Boy – do dzisiaj stanowi niespełnione marzenie niektórych dzieci. Niestety, kiedyś kojarzony był z luksusem, przez wysokie ceny, dlatego wiele dzieci mogło o nim tylko marzyć.

Pewnie kultowych rzeczy, związanych z czasami dzieciństwa jest znacznie więcej, jednak my sporządziliśmy listę tych, które pierwsze przyszły nam na myśl. A Wy co byście dopisali?