W świecie, w którym smukła sylwetka została utożsamiona z atrakcyjnością i szczęściem, wszyscy jej pożądamy. Jednak bardzo często podczas dochodzenia do wymarzonej wagi natrafiamy na przeszkody, które mogą się wydawać nie do pokonania. W tym artykule postaramy się przedstawić 10 najpopularniejszych błędów, które możemy popełnić podczas odchudzania.

  1. Zapominanie o jedzeniu śniadań.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To on daje nam paliwo na start. Jedzenie śniadań przyspiesza metabolizm i sprawia, że organizm lepiej wydatkuje spożywane w dalszej części dnia kalorie. Nie próbuje ich zachować na czas, kiedy znowu nie zostaną mu dostarczone składniki odżywcze.

  1. Unikanie tłuszczy.

Tłuszcze tak jak białka i węglowodany są bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Są niezbędne do tego, by przyswajać niektóre witaminy. Bez nich organizm zaczyna podupadać na zdrowiu. Warto zatem zadbać o to, by spożywać zdrowe tłuszcze, które znajdziemy w orzechach, olejach roślinnych i rybach.

  1. Jedzenie zbyt mało.

Kiedy jemy zbyt mało organizm zaczyna magazynować każdą dostarczoną mu kalorię, by starczyła na czasy, kiedy nie dostanie pożywienia. Musimy uświadomić sobie, że żeby żyć, trzeba jeść.

weightloss

  1. Picie zbyt dużych ilości kawy.

Dzieje się dlatego, że kawa zatrzymuje płyny, które gromadzą się w naszym organizmie. Poza tym bardzo często dodajemy do niej mleko czy śmietankę i substancje słodzące. Tak przygotowany napój może być istną bombą kaloryczną.

  1. Spożywanie produktów oznaczonych słowem „fit”.

Producenci utrzymują, że w produktach fitness nie pojawia się prawie w ogóle tłuszcz. I jest to prawda. Milczą natomiast o tym, że do produktów fit dodawane są substancje słodzące i liczne zboża, które podnoszą kaloryczność przekąsek. Warto unikać takich produktów, bo w rzeczywistości wcale nie mają mniejszej ilości kalorii, a są niezdrowe.

  1. Zbyt mała ilość snu.

Powoduje, że kalorie są magazynowane w organizmie. Przez to, że wydziela się hormon stresu jakim jest kortyzol, zaczynamy jeść więcej. Odpowiednia ilość snu sprawi, że będziemy rzeźcy, wypoczęci i że nie będziemy chcieli zajadać zmęczenia.

  1. Spożywanie zbyt dużych ilości alkoholi.

Zostało zmierzone, ze alkohole są bardzo kaloryczne. Jeden kieliszek wytrawnego szampana ma 76 kalorii, a kieliszek wódki aż 220. Jednak to likiery są najbardziej kaloryczne. Warto zatem wypijać duże ilości wody, bo to ona wypłukuje z organizmu toksyny i doskonale nawadnia.

Mamy nadzieję, że tych kilka prostych rad pomoże zadbać o szczupłą sylwetkę.