Chociaż – czy ktoś jeszcze o nim nie słyszał?… W sytuacji katastrofalnego wywyższenia cen fajek i tytoniu do kręcenia, tysiące palaczy zaczęło wypatrywać innej opcji w formie elektronicznych papierosów czyli tak zwanych e-papierosów. E-papieros to ustrojstwo, które można przyrównać papierosów i tworzy parę wodną, która wygląda jak dymek papierosowy. Są w sprzedaży przeróżne modele e-fajki, począwszy od tych, które są jak kropla wody jak zwykłe do ogromnych propozycji.

papierosyDysproporcja leży w tym, że im większe ustrojstwo, tym fajniejsza ładowność akumulatora i olejek nikotyny, który na dłużej wystarczy, kiedy to mniejsze e-papierosy ekspresowo ”wypalają się”, ale na stówkę są bardziej poręczne. Aby papieros elektroniczny totalnie sprawiał wrażenie jak zwykły papierosek, część e-fajek na zakończeniu mają wbudowaną lampkę LED, która zapala się gdy tylko zapalimy i imituje żar tradycyjnego papierosa. Z racji tego, że masa ludzi postrzega nieprzychylnie i w negatywnym kontekście słowo „papieros”, część z korzystających z tego nowoczesnego papierosa zwie go też specjalnym inhalatorem. Taka nazwa z tego powodu, że stosowanie elektronicznego papierosa nie stwarza brzydkiego dymu, a jedynie bezwonną i neutralną parę. Następnym powodem jest to, że nie jest to rzeczywisty papieros, a inhalator wytwarzające bezwonną parę z specjalnego płynu, który ma albo i nie nikotynę.

Ewolucja elektronicznego palenia

Elektroniczny papieros składa się z trzech głównych części składowych: baterii, które są do ładowania, z specjalnego aerozolu, który daje ciepło i wyparowuje specjalny olejek i pewnych typów zbiorniczków, które są pełne olejkiem o wymaganej zawartości substancji uzależniającej czyli nikotyny. W internecie prezentowane są wkłady mające do około 36 miligrama nikotyny w określonej jednostce, ale są do kupienia również takie, które nie mają nic a nic nikotyny. E-papieros dodatkowo zawiera dobrze znany element glikolu propylenowego lub bezpieczną glicerynę z której robi się para. Specjaliści nagłaśniają fakt, że gliceryna nie jest w żaden sposób zagrażająca zdrowiu dla palących.

„E-płyny” czasem zawierają elementy aromatyzujące, które dodają ciekawej nuty w czasie palenia elektronicznego papierosa. Jest w czym wybierać: tytoń, ulubione owoce np. truskawki czy gruszki, a też smaki cappucino, piernika. Nieźle, prawda? – wystarczy wejść na stronę sklepu z z e-asortymentem albo przejść się do realnego i poprzeglądać ofertę. Jednak mam przykre wiadomości wkrótce popularność e-fajki spadnie ponieważ w życie wejdą nowe przepisy co do nich. Jednak wciąż wyprzedzać będą zwykłe fajki. Jakby nie patrzeć – cena, nieszkodliwa para wodna i mniejsza szkodliwość dla zdrowia to motor napędowy zakupów.