Palenie jest nałogiem niezwykle starym, rozpowszechnił się zaraz po pojawieniu się w Europie, głównie za sprawą handlarzy, którzy przywozili wysuszone liście tytoniu zza oceanu. Jest to nałóg szkodliwy i z pewnością bardzo niekorzystny. Nikotyna działając na nasz ośrodkowy układ nerwowy wywołuje różne reakcje biochemiczne, które pobudzają ośrodek nagrody w mózgu- sprawia to, że palacz odczuwa satysfakcję z dostarczenia nikotyny.

epapierosyZ czasem te małe dawki nikotyny powodują powstanie nawyków palenia, który często jest o wiele trudniejszy do zwalczenia, niż sam głód nikotynowy. Wiele osób decyduje się na zerwanie z papierosami, jest to jednak przedsięwzięcie niezwykle trudne i wymagające niesłychanie dużo samozaparcia i samokontroli. Stan swojego zdrowia i portfela można wyraźnie poprawić bez rezygnowania z palenia. Epapierosy są w stanie w zupełności zastąpić typowe papierosy, a nam samym dać jeszcze większą satysfakcję z „palenia”. Papieros elektroniczny składa się przede wszystkim z grzałki, która podgrzewa ciekły liquid, zawierający nikotynę, glikol etylenowy, glicerynę oraz przeróżne materiały. Opary są następnie dostarczane przez ustnik do płuc- dzięki zawartości glikolu i gliceryny, opary ją postać charakterystycznej mgiełki, która doskonale naśladuje dym papierosowy.

E-papieros nie zostawia nieprzyjemnego zapachu na ubraniach, rękach oraz nie psuje oddechu. Do dyspozycji klientów są liczne liquidy- ich aromat możemy wybrać sobie według preferencji. Jeśli preferujemy tytoniowy aromat,  warto jest wybrać któryś z klasycznych liquidów. Różnią się one między sobą też zawartością nikotyny, którą mamy możliwość modyfikować samodzielnie, poprzez dodawanie do środka dostępnej w sklepie bazy nikotynowej. Oprócz smaku i komfortu, warto jest wybrać papierosy elektroniczne ze względu na bardzo niski, w porównaniu do wyrobów tytoniowych koszt użytkowania. Według szacunków firm produkujących e-papierosy, korzystanie z nikotyny  tej formie jest niemal 75% tańsze.

Wystarczy tylko raz zakupić urządzenie, aby móc się cieszyć  dobrym smakiem oraz eleganckim i akceptowalnym przez otoczenie paleniem. Dziesięć mililitrów liquidu to około 7 paczek papierosów! Jest to więc znaczna oszczędność. Dzięki korzystaniu z tego typu rozwiązań możemy cieszyć się o wiele zdrowszym, komfortowym i kilkakrotnie tańszym dostarczaniem nikotyny do naszego organizmu. Jeśli chcemy być zdrowsi i nie musieć jednocześnie rezygnować z palenia, to elektroniczne papierosy są właśnie dla nas. E-palenie jest dozwolone w miejscach publicznych, więc nie musimy już wychodzić z biura, aby móc zaspokoić głód nikotynowy.