Ludzie muszą nieustannie się motywować, by móc w ogóle do czegoś dojść. Każdy człowiek pracuje w końcu po coś i codziennie chodzi do swojej pracy, by zarobić na wymarzone auto, wycieczkę lub coś zupełnie innego. Osoba, która chce postawić na rzucanie palenia, również musi mieć do tego silną motywację. Na szczęście zdobywa się ją na wiele sposobów.

Ile tracisz pieniędzy?

Największą motywacją dla każdego będą zwykle pieniądze. To o nie ludzie próbują walczyć, dlatego podejmują się kolejnych, ciężkich prac i biorą na siebie dodatkowe zlecenia. A skoro pracują tak mocno, nie chcą pewnie tracić swoich pieniędzy, co niestety robią bezustannie, jeśli tylko palą papierosy. To przez nie tracą ostatnie oszczędności i ten fakt może być dla nich motywacją do skończenia z nałogiem. Wystarczy, że były palacz będzie codziennie odkładać do skarbonki pewną kwotę, którą wcześniej wydawał właśnie na papierosy. Po tygodniu może podsumować wszystkie swoje oszczędności i zobaczyć, ile udało mu się ich zebrać. Ta kwota na pewno pozytywnie go zaskoczy.

Jak osiągnąć sukces?

palenieWarto również nagradzać się nawet za najmniejsze osiągnięcia. Człowiek lubi, gdy jego trud jest doceniany, a to właśnie sam może się spokojnie docenić. Jeśli rzucanie palenia pójdzie mu dobrze, może sprawić sobie małą nagrodę i zainwestować w produkt, o jakim od dawna marzył. Gdy natomiast palenie rzuca całe małżeństwo, taka para może wyjechać na romantyczny weekend właśnie za zaoszczędzone pieniądze. Nagrodą może być dosłownie wszystko, dlatego człowiek musi wybrać taką rzecz, którą chciałby zdobyć. Ważne jest tylko to, by takim wynagrodzeniem pod żadnym pozorem nie były papierosy ani inne wyroby tytoniowe.

Motywacją może być więc wszystko, a wcale nie tak trudno ją zdobyć. Na pewno jednak warto o nią zadbać, zanim zacznie się rzucać palenie, bo samą silną wolą człowiek jeszcze niczego nie osiągnął. Palacz musi naprawdę czuć, że osiągnie wiele, gdy tylko porzuci swój nałóg. To wtedy sam z przyjemnością z nim skończy i już na pewno nigdy do niego więcej nie powróci.