Palenie papierosów , to moda która już od jakiegoś czasu zaczęła przemijać. Jej największy wzrost można było zauważyć w latach 60. Teraz jednak to zamierzchła przeszłość. W miejsce palenia tytoniu pojawił się nowy przedmiot zyskujący z kolei dużą popularność. Jest to papieros elektroniczny.

Elektroniczne palenie

Nie ma nic prostszego w użyciu niż papieros elektroniczny. Włącza się go przyciskając pięciokrotnie włącznik, a następnie przykłada do ust i zaciąga. E-papieros zaczyna w tym momencie szybko podgrzewać płyn znajdujący się wewnątrz, który zmienia się w parę wodną i w tej postaci tafia do naszego organizmu. Poza tym , że papieros elektroniczny jest urządzeniem bardzo modnym, to dodatkowo można z łatwością rzucić z nim palenie.  Dlaczego? Bowiem składniki , które zawiera płyn, czyli e-liquid są w stanie nam pomóc pozwolić zapomnieć o nałogu, i co najważniejsze już więcej do niego nie wrócić. Przyjrzyjmy się im bliżej w następnym akapicie.

Na części pierwsze

e-papierosyPapieros elektroniczny z wyglądu przypomina zwykły papieros. Sposób użytkowania również jest bardzo podobny. Dzięki temu podobieństwu możemy lekko oszukać umysł, który będzie dalej sądził, że papieros , którego używamy to ten sam, co zawsze. Najważniejsza zaleta zaś tkwi głębiej. Jest to e-liquid , płyn zawierający nikotynę i substancje pomagające  płynowi zmienić się w parę wodną. To właśnie nikotyna jest substancją najważniejszą, to jej nasz organizm się domaga, gdy sięgamy po kolejnego papierosa, a co najciekawsze nie działa ona toksycznie na organizm, jest jedynie uzależniająca. To tytoń i dodatki do papierosa ułatwiające spalanie mają charakter trujący i niebezpieczny. Dlatego e-papieros jest idealnym przeciwieństwem zwykłego papierosa. Mimo ,że zaspokaja nasz nałóg, nie szkodzi w żaden sposób. To dobra opcja dla każdego.

Jak rzucić palenie

Ale w jaki sposób możemy rzucić palenie z urządzeniem e-papieros? To proste, a odpowiedź znów tkwi w e-liquidzie. Otóż istnieje sześć stopni mocy nikotyny. Można rozpocząć e-palenie od 24mg nikotyny, przez 18mg, 16mg, 12mg 8mg oraz 6mg. Ostatnim etapem jest beznikotynowy e-papieros. W ten oto sposób sami wyznaczamy sobie drogę i zmniejszamy bądź zwiększamy, zależnie od zapotrzebowania moc urządzenia. Gdy zdecydujemy już , że nie potrzebujemy już nikotyny, ale boimy się przestać, można zaciągać się zwykłą parą wodną, mając ciągłe wrażenie palenia jednak nie przyjmując już żadnych substancji. W odpowiednim momencie sami zdecydujemy, kiedy e-papieros schowamy do szafy.