Palenie elektroniczne zdobyło serca polskich konsumentów. Okazała się, że w przypadku wielu palaczy największe znaczenie mają koszty palenia oraz swoboda użytkowania we wszystkich miejscach. Liczba e-palaczy rośnie z roku na rok, a wielkie koncerny nikotynowe poszukują sposobu na ograniczenie strat.

Nikotynowa oszczędność

elektroniczne papierosyTradycyjne papierosy drożeją każdego roku, a obecnie ich cena wynosi średnio około 15 złotych. Dla wielu konsumentów to zbyt wiele, dlatego od kilku lat ludzie szukają sposobów na ograniczenie kosztów związanych z paleniem. Pierwszym z popularnych zamienników tradycyjnego palenia było samodzielne skręcanie papierosów. To tania metoda na przygotowanie kilkudziesięciu sztuk papierosów. Sama czynność jest jednak dość czasochłonna i dosyć niewygodna w wielu warunkach. Dodatkowo trudno znaleźć wysokiej jakości tytoń do własnoręcznie produkowanych papierosów. Obecnie bardzo mało osób decyduje się na taki sposób palenia.

Elektroniczny szał

Papieros elektroniczny był doskonałą odpowiedzią na potrzeby większości palaczy. Jest on mały, zwinny oraz bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu. Zapewnia odpowiednią dyskrecję oraz może imitować wygląd tradycyjnego papierosa. Dla klientów najważniejsze są jednak względy ekonomiczne. E-papieros nadaje się do wielokrotnego użytku i zapewnia ogromne oszczędności. Płyn z nikotyną wykorzystywany w tych urządzeniach jest o wiele tańszy od zwykłych wyrobów z tytoniu. Dodatkowo każdy palacz może sam wybrać moc i smak z niezwykle bogatego asortymentu wszystkich sklepów. Ogromną popularnością cieszą się między innymi liquidy owocowe oraz te naśladujące aromaty dobrze znanych marek papierosów.

Wybór palaczy

Ludzie wykorzystują e-papierosy w wielu celach. Może być on zamiennikiem tradycyjnego papierosa, jak również okazać się pomocny w rzucaniu nałogu. Jego właściwości pomagają pokonać fizyczne oraz psychiczne uzależnienie od nikotyny. Urządzenie ma podobne możliwości do środków takich jak inhalatory nikotyny, gumy z nikotyną czy specjalne plastry. Używanie elektronicznego papierosa jest jednak o wiele tańsze. Na rynku pojawiają się kolejne, coraz bardziej wydajne modele urządzeń. E-papieros zyskał spory rozgłos i zna go już większość naszego społeczeństwa. Mimo wszystko bardzo dużo mówi się na temat ograniczenia jego sprzedaży i produkcji. Jak będzie wyglądało to w przyszłości – nie wie nikt. Wszystko zależy od lobby koncernów oraz polityki rządów najważniejszych krajów Unii Europejskiej.