W związku z coraz większą popularnością e-papierosów, na rynku można znaleźć wiele produktów o niskiej jakości. Wielu producentów skarży się również na podróbki wykorzystujące ich marki i zastrzeżone znaki towarowe. Jakiego elektronicznego papierosa wybrać, by uniknąć problemów?

Świadome ryzyko

Rynek związany z paleniem elektronicznym stale się powiększa. Każdego dnia pojawiają się nowe sklepy oraz serwisy zajmujące urządzeniami. E-papieros jest niezwykle popularny, a jego cena jest stosunkowo niska. Pomimo tego nie brakuje użytkowników, którzy poszukują oszczędności. To właśnie do nich swoją ofertę kierują nieuczciwi sprzedawcy. Ich asortyment można najprościej znaleźć w internetowych serwisach aukcyjnych. Tego typu urządzenia kosztują często mniej niż 100 złotych. Odznaczają się one niską jakością wykonania oraz małą wydajnością. Bardzo często można znaleźć na nich loga znanych firm lub producentów. Obecnie trudno nawet oszacować skalę tego procederu.

e-papierosyBezpieczne zakupy

Przed dokonaniem zakupu papierosa elektronicznego warto przemyśleć swoje potrzeby. Warto zapoznać się ze sposobem działania urządzeń oraz niezbędnymi czynnościami serwisowymi. Potrzebną wiedzę można szybko znaleźć na tematycznych stronach internetowych lub forach społecznościowych. Każdy e-papieros powinien dodatkowo posiadać odpowiednią gwarancję. Zakupu najlepiej dokonać w sklepie stacjonarnym. W takim punkcie istnieje możliwość samodzielnego przetestowania wszystkich modeli i wybranie najkorzystniejszej opcji. Nie warto kupować urządzenia o właściwościach, które są nam kompletnie niepotrzebne. Wybierając e-papierosa największą uwagę należy zwrócić na pojemność baterii oraz wydajność urządzenia. Duże znaczenie ma również moc płynu z nikotyną. Większość sprzedawców powinna potrafić wskazać nam odpowiednią moc w odniesieniu do ilości wypalanych zwyczajnych papierosów.

Drażliwe e-papierosy

Każdy kupujący e-papierosy powinien pamiętać, że to produkt elektroniczny jak każdy inny. Z tego powodu wybierając odpowiedni model trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz wydajność danego urządzenia. Lepiej unikać promocji oraz wyprzedaży. E-papieros pochodzący z takich aukcji może okazać się w przyszłości bezużyteczny lub mało komfortowy w obsłudze. Warto zainteresować się topowymi modelami z oferty renomowanych sprzedawców. W przypadku ich asortymentu można liczyć na bezpieczeństwo oraz korzystne warunki gwarancji. Kupując papierosy elektroniczne przez Internet, warto pamiętać, że każdy produkt można zwrócić w przeciągu tygodnia.