Liquid stanowi płyn, który jest wykorzystywany do odparowania. E-papieros posiada liquid zawierającą zwykle glicerynę warzywną, glikol propylenowy, nikotynę i substancje smakowe. Użytkownik na ogół zamawia określoną liquid, żądając pewnego procentu warzywnej gliceryny (VG) oraz glikolu propylenowego (PG). Wielu producentów e-ciecz oferuje mieszanki z różną zawartością VG i PG. Użytkownik może również zażądać pewnej siły nikotyny.

Należy jednak wcześniej pamiętać, że nikotyna nie jest wymagana, aby liquid odparowywał. Istnieją przecież pewne grupy użytkowników, którzy w rzeczywiści nie używają nikotyny. E-papieros może posiadać następującą zawartość nikotyny: od 0 do 24 mg. Mówi się, że bezpieczna zawartość nikotyny nie przekracza 24 mg, dlatego większość sprzedawców papierosów elektronicznych nie oferuje większej zawartości nikotyny niż 24 mg. Najczęściej e-papieros zawiera 12 i 18 mg nikotyny.

Korzystanie z elektronicznego papierosa

liquid do e-papierosaKorzystanie z elektronicznych papierosów jest dość proste. Chociaż wymaga większej ilości działań niż tradycyjny papieros tytoniowy, to elektroniczny papieros jest również znacznie mniej szkodliwy. Po prostu trzeba zrozumieć, co jest nam potrzebne do korzystania z elektronicznego papierosa (który składa się z naładowanej baterii i kartomizera/rozpylacza/zbiornika wypełnionego liquidem).

Aby rozpocząć e-palenie będziesz z pewnością potrzebował następujących rzeczy: baterii (przy użyciu zmodyfikowanego typu urządzenia będziesz na pewno potrzebował rurki i baterii), clearomizera lub rodzaju rozpylacza, ustnika, ładowarki oraz płynu do e-papierosa. Zazwyczaj producenci oferują zestawy startowe, które posiadają wszystko, aby rozpocząć e-palenie. Niektóre zestawy oferują też e-ciecz.

Producenci liquidu do e-papierosów

Jeśli jednak wybrany przez nas producent tego nie zapewnia, wystarczy po prostu zamówić butelkę e-cieczy, która Cię interesuje. Najlepszy zestaw startowy, który warto kupić to zestaw marki eGo. Wielu nowych użytkowników dziś zaczyna e-palenie z zaawansowanym urządzeniem, który pozwala na lepsze dostosowanie się do naszych potrzeb. Korzystanie z tego typu urządzenia również daje dłuższą żywotność baterii. Papieros elektroniczny powinien z pewnością zawierać dobrą e-ciecz. Mamy obecnie na rynku wielu sprzedawców, którzy oferują mnóstwo różnych smaków, które z pewnością przypadną do gustu Państwa kubkom smakowym. Chiny wykonują znacznie tańsze liquidy w porównaniu zresztą producentów, ale wielu jej unika, bo smaki nie są tak pyszne. USA tworzy natomiast liquid, który charakteryzuje się dużo lepszą jakością smaku i zapachu.