Okazuje się, że coraz częściej miasta w Polsce decydują się na wprowadzenie zakazu e-palenia w środkach komunikacji miejskiej. Należy zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę i zorientować się, jak to wygląda w miejscu, w jakim mieszkamy. Takie zakazy do tej pory wprowadziła już Warszawa, Poznań oraz Łódź. Głównym powodem są skargi mieszkańców, którym para wydobywająca się z papierosów po prostu przeszkadza. Warto więc wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Oczywiście e-palenie jest znacznie bardziej komfortowe i mniej uciążliwe dla otoczenia. Nie mamy do czynienia ze spalaniem, wydobywającym się dymem i brzydkimi zapachami. Tutaj głównie wydobywa się para i to jeszcze często w słodkich, owocowych zapachach, więc rzeczywiście jest to bardziej przyjemne niż uciążliwe.

Nowe zasady

elektroniczne palenieJednak pojawiają się skargi na e-papierosy głównie w środkach komunikacji miejskiej. W zamkniętych autobusach i tramwajach wielu pasażerom przeszkadza takie palenie, więc zwracają się one do miasta o regulację takich zachowań. Wielu palaczy uważa, że to wina ludzi, którzy sięgają po papieros elektroniczny, ponieważ wystarczyłoby po prostu zachować kulturę i nie byłoby problemu. Jak widać w wielu miastach obecnie pojawia się tendencja do wprowadzania kolejnych zakazów i w Płocku ma to być również wprowadzone. Zakazy oznaczają po prostu, że osoba, która sięga po e-papieros może zostać wyproszona z autobusu przez kierowcę. Jeśli nie będzie chciała wysiąść dobrowolnie, to wezwana zostanie straż miejska. W takim przypadku można już dostać karę grzywny do 500zł, a więc jest to całkiem spora kwota w takim momencie. Na początku jednak, gdy przepisy wejdą w życie, a więc w maju, strażnicy głównie będą upominać, później mogą pojawić się już kary finansów.

Palenie w środkach komunikacji miejskiej budzi wiele kontrowersji. Dla jednych e-papierosy to ładny zapach, dla innych jest to uciążliwe, jeszcze inni boją się, że w dymie znajdują się szkodliwe substancje. Trzeba zatem uwzględnić takie niepokoje i problemy, zwłaszcza jeśli pojawiają się nowe przepisy. Na pewno każdy jest w stanie powstrzymać się od palenia przez chwilę przejazdu, chociaż oczywiście jest to ograniczenie swobody, a wcześniej ni mieliśmy takich problemów.