Gdy pewnego dnia w naszej głowie zawita myśl mówiąca, że chyba nadszedł czas na zaprzestanie szkodliwego nałogu jakim jest palenie papierosów to warto zastanowić się nad metodami i wyborem tej najbardziej skutecznej. Statystyki pokazują, że co miesiąc próbuje tego dokonać ponad 400 tysięcy polaków, a na 100 osób aż 96 z nich po krótkiej walce decyduje się na ponowne sięgnięcie do paczki. To szokujący wynik pozwalający na wyobrażenie sobie jak bardzo będziemy dumni gdy uda nam się tego dokonać. Gdy ochota na palenie zacznie odchodzić, a wszystko będzie poparte dobrymi argumentami to już jedną nogą stoimy za bramą sukcesu.

Czas na rzucanie palenia

rzucanie papierosówDrugą częścią postanowienia jest wytrwanie i codzienne trenowanie silnej woli by z dnia na dzień niwelować zaspokajanie organizmu nikotyną. Papierosy uzależniają nasz organizm ficzynie, a więc nic dziwnego, że pojawia się silna chęć gdy odstawimy je po dłuższym czasie. Jest kilka przydatnych metod, które pozwalają zwalczyć pragnienie i pomagają naszemu umysłowi przestawić się na tą „dobrą drogę”. Wiele osób podczas rzucania palenia zastępuje papierosy paluszkami, słonecznikiem, drażetkami bądź czymś w tym stylu, a wszystko po to by zająć czymś niespokojne dłonie w rozpaczy szukające po kieszeniach paczki z papierosami. Złota zasada brzmi – nigdy nie noś przy sobie papierosów podczas rzucania, bo na 99% znów po niego sięgniesz! Mamy tutaj do czynienia z samokontrolą, która jest bardzo trudną sztuką do opanowania, a już szczególnie dla nałogowych palaczy.

Pomoc w walce z nałogiem

Pomocną rzeczą w wydłużaniu ilości dni bez papierosa jest czytanie książek o rozwoju osobistym, ponieważ w tego typu lekturach jest wiele informacji pozwalających na przestawienie naszego podejścia do życia z tego nieodpowiedniego w odpowiedni. Kolejna rzecz to środki wspomagające rzucanie palenia – na rynku dostępne jest mnóstwo produktów, które swoim działaniem hamują chęć sięgnięcia po papierosa, a jeśli już do tego dojdzie w moment pojawia się odruch wymiotny co w późniejszym czasie okaże się srogą nauczką. Przegląd najczęściej wybieranych środków można znaleźć na stronie http://jakrzucicpalenie.net Wiele tego typu środków jest dość tanich, bo cena nie przekracza 70zł, potrzebna jest tylko jedna kuracja a ponad 60% ludzi przestaje palić. W celu dobrania jak najlepszego środka warto skonsultować się ze swoim lekarzem, który bez wątpienia doradzi i podpowie dlaczego tak, a nie inaczej. Każdy dzień jest tym najlepszym na zmianę, bo idealny moment nie istnieje. Nawet po jednym dniu bez papierosa można czuć się bardziej szczęśliwym i dumnym, a co dopiero po miesiącu, roku czy kilku latach?