W momencie tragicznego skoku kosztów fajek i tytoniu do samodzielnego robienia papierosów, setki palaczy zaczęło szukać innej możliwości w formie e-papierosa. Elektro fajka to ciekawostka, które podobne jest fajek i przemienia się w bezzapachową parę, która wygląda jak dym normalnego tytoniu. Istnieją przedziwne formy e-fajki, począwszy od tych, które do złudzenia przypominają jak tradycyjne po ogromnych fajek. Sprzeczność polega na tym, że im ma większe wymiary  wynalazek, tym  wytrzymalsza wytrzymałość akumulatora i ładunek nikotyny, który starcza na dłużej, a tymczasem małogabarytowe e-fajki zbyt szybko ”wypalają się”, jednak na pewno są bardziej komfortowe w użyciu.

Odsetek palaczy

nowy e-papierosBy papieros elektroniczny w stu procentach przypominał jak tradycyjny papierosek, niektóre okazy na końcu mają ulokowaną diodę ledową, która zapala się zawsze gdy palimy i naśladuje żar tradycyjnego papierosa. Z tego powodu, że większość widzi negatywnie i w niekorzystnym kontekście wyraz „papieros”, liczni  z użytkowników tego elektronicznego papierosa mówi o nim także specjalnym inhalatorem. Tak mówią z tego powodu, że stosowanie elektronicznego papierosa nie produkuje brzydko pachnącego dymu, a tylko parę. Kolejnym motywatorem jest to, że nie jest to rzeczywisty papieros, ale inhalator wytwarzające neutralną parę z specjalnego płynu, który ma albo i nie nikotynę. E-papieros składa się z trzech najważniejszych elementów: baterii, które można ładować, z specjalnego aerozolu, który wytwarza ciepło i zmienia w parę płyn i różnego rodzaju typów zbiorniczków, które są wypełnione cieczą o wymaganej ilości nikotyny.

E-palenie w miejscach publicznych

W centrach handlowych polecane są wkłady zawierające do około trzydziestu sześciu substancji na mililitr, ale są do kupienia także takie, które są wolne od nikotyny. Papieros elektroniczny ponadto ma normalny składnik glikolu propylenowego lub bezpieczną glicerynę z której wytwarza się para. Sprzedawcy nagłaśniają fakt, że substancja ta nie jest szkodliwa dla otoczenia, a nawet jest wprost inaczej, nie uczula jakkolwiek i kogokolwiek. Liquidy do e-papierosów mają czasem w składzie elementy aromatyzujące, które dodają smaku podczas użytkowania e-papierosa. Zakup e-papierosa wbrew pozorom nie jest łątwy.

Wybór elektronicznych papierosów

Mamy ogromny wybór: klasyczne papierosy, wybrane owoce na przykład jabłka czy jagody, a także aromaty herbaty, mentolu. Wybór jest naprawdę ogromy – wystarczy odwiedzić www z elektronicznymi papierosami albo przejść się do realnego i poprzeglądać co tam mamy. Niestety niebawem wygoda elektronicznego papierosa  spadnie bo w życie wejdą zmienione zasady co do nich. Jednak ciągle  będą przodować. Jakby nie patrzeć – cena, bezwonna para wodna i niższa szkodliwość dla naszego organizmu to bezkonkurencyjne zalety.