Marketing potrafi wiele zdziałać, chociaż ludzie nie ufają już zbyt mocno popularnym trikom marketingowym, dlatego reklamy puszczane w telewizji w ogóle na nich nie działają. Firmy zaczęły zatem wykorzystywać marketing szeptany, który polega na przekonywaniu klientów do produktów poprzez działanie na ich emocje i uczucia. By tą metodą uzyskać zadowalający efekt, najczęściej wystawia się telefonom pozytywne opinie, umieszczając je potem na forach czy stronach, do których dostęp ma każdy. Widząc tam recenzje telefonu xiaomi redmi 3S, każdy od razu chce go kupić, jednak czy każdy powinien to zrobić?

Analiza telefonu od xiaomi

ekran-smartfonaOczywiście wszystkie te opinie należy samodzielnie analizować, bo nie wolno ufać każdej z nich. Trzeba szczególnie uważać na komentarze wystawiane przez samych właścicieli firm, twórców pewnych produktów lub pracowników pewnych spółek. Czy tam samo działa xiaomi? Oni zarabiają na wystawianiu takich opinii, zatem mogą stworzyć ich dziennie tysiące, by tylko sprzedać potem większą ilość swoich towarów i jeszcze więcej na nich zarobić. Jak w tym wszystkim nie dać się oszukać? Otóż trzeba w pewien sposób oceniać wiarygodność tych wszystkich opinii. Jeśli zostały one wystawione przez użytkownika, który zarejestrował się na portalu kilka dni temu i wstawił na niego wyłącznie jednego posta z recenzją, prawdopodobnie jest on na tej stronie tylko po to, by przekonać kogoś do zakupu chociażby xiaomi redmi 3S.

Przekonaj się do technologii

Lepiej zatem wierzyć tym użytkownikom xiaomi, którzy od dłuższego czasu działają na jakimś portalu i aktywnie się na nim udzielają. Jeśli do tego mają w swoim profilu o sobie różne informacje i zdjęcie, prawdopodobnie nikt im za tę reklamę nie płaci. Warto też rozmawiać o różnych produktach ze swoimi znajomymi, bo im to już na pewno można spokojnie zaufać. Jeśli oni polecają bliskiemu pewne urządzenie, bez wątpienia jest ono dobre, bo nikt nie okłamałby przecież swojego przyjaciela. Czasem wystarczy zatem przeprowadzić krótki wywiad w swoim otoczeniu, aby zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych urządzeń i sprzętów. Ogólnie to xiaomi całkiem nieźle sobie radzi.